Informatsioon

Uudiskiri

  1. Mis on IP kaamera?
  2. Kuidas IP kaamera toimib?
  3. Mis on IP kaamera eelised?
  4. Kuidas ühendada IP kaamera arvutivõrkku?
  5. Kas minu arvutivõrk on sobiv?
  6. Millised programmid?
  7. Kas IP kaamera on turvaline?

 


Mis on IP kaamera?

IP kaamera on arvutivõrkku ühendatav valvekaamera, mis video ja muude signaalide edastamisks kasutab internetiprotokoll'i (Internet Protocol). Sellest tuleneb ka nimetus IP kaamera. Kasutuses on ka nimetus võrgukaamera (Network Camera).

↑ üles ↑


Kuidas IP kaamera toimib?

Arvutivõrkku ühendatud IP kaamera on eraldiseisev "tark" seade. Kaamera on võimeline ise töötama ja täitma erinevaid funktsioone. Kaamera pilti saab jälgida ja täita ka muid funktsioone üle tavapärase interneti ühenduse.

↑ üles ↑


Mis on IP kaamera eelised?

IP kaamera on "tark" seade, mis ei vaja toimimiseks toetavat mõnda teist võrguseadet. Arvutivõrkku ühendatuna omab samuti kui ka arvuti oma IP aadressi. IP kaamera saab olla oluliselt suurema pildi lahutusvõimega, näiteks 2048 x 1536 pikslit (analoogkaamera maksimaalselt 704 x 576 pikslit), see võimaldab kordades teravamat videopilti. IP kaamera töötab oma tarkvaraga, mida saab vajadusel ka kaasajastada. Pakkudes seeläbi oluliselt pikemat kaamera "eluiga". IP kaamera pildi jälgimiseks ja salvestamiseks pole geograafilisi piiranguid, vajalik on elektrienergia ja internetiühenduse olemasolu. IP- põhist videovalvesüsteemi saab hõlpsalt laiendada või ümber muuta vastavalt vajadustele. .

↑ üles ↑


Kuidas ühendada IP kaamera arvutivõrkku?

IP kaamera ühendatakse tavaliselt kohtvõrku jagava ruuteriga, mis jagab ka kaamerale IP aadressi. Kõik ühendamise ühendusviisid on standartsed ja samasugused kui arvutil. Juhtmega ühendades on kasutusel RJ45 pesa. Kui kaamera toetab juhtmeta ühendust, siis kasutatakse tavapärast WiFi tehnoloogiat. .

↑ üles ↑


Kas minu arvutivõrk on sobiv?

Iga IP kaamera kasutab teatud hulga võrgumahtu. Seega, mida rohkem kaameraid seda rohkem võrgumahtu kulub. Muidugi, kui kaamera töötab iseseisvalt ja andmevoogu pidevalt arvutivõrkku ei edasta, siis pole see ka oluline. Kui IP kaamera pilti jälgitakse pidevalt või toimub ka üle võrgu salvestamine, ning kui arvutivõrk on tavakasutuses, siis võib see häirida ka muud liiklust arvutivõrgus. Tavakasutuses olevas kaablivõrgus võiks kaamerate arv olla kuni 10 ja juhtmeta WiFi võrgus kuni 4 kaamerad. Palju täpselt olemasolevasse võrkku kaameraid "mahub" sõltub siiski kõigi komponentide tehnilistest näitajatest. Samuti saab võrgu erinevai tehnilisi võimalusi ärakasutades suurendada kaamerate arvu. Üle välis- võrguühenduse kaamerapildi jälgimiseks või salvestamiseks peab silmas pidama võrguühenduse üleslaadimiskiirust, mis reeglina on oluliselt väiksem kui allalaadimiskiirus ja kohtvõrgikiirus. Mis tähendab, et kasutatav võrgumaht on ka väiksem, milles ka rohkem kui ühe pildi jälgimine võib olla probleemne. Uusimad võrgutehnoloogiad näit: Cat6, Cat7, optiline-fiiberkaabel 3,5G ja uuemad WiFi standardid pakuvad tunduvalt suuremat võrgumahtu, kus saab kasutada juba oluliselt rohkem IP kaameraid.

↑ üles ↑


Millised programmid?

 

↑ üles ↑


Kas IP kaamera on turvaline?

 

↑ üles ↑AvaleheleAvalehele

  +372 6770 164   
Tööpäevadel     9.00…17.00 

IP kaamera demo

Videovalve IP kaamera

Sinu nimi:

Sinu epost:Hoiame Sinu andmed kaitstuna.